Qstyle. Świat luksusowych artykułów skórzanych i skóropodobnych.
plen
Strona główna » Przewodnik po rodzajach skór

Przewodnik po rodzajach skór

Z jakiej skóry ma być moja teczka? Jedna kosztuje 300,-zł a inna 800,- obie z naturalnej skóry – skąd ta różnica?

Przeczytaj krótki przewodnik po rodzajach skór a znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.


Skóra licowa,
wierzchnia warstwa skóry z naturalnym, gładkim licem, miękka i elastyczna. Często w swym wyglądzie posiada jarzma bądź blizny, które nadają jej unikatowy wygląd. Produkt wykonany z tego rodzaju skóry jest delikatny i wymaga ostrożności w czasie użytkowania. Systematyczna pielęgnacja, poprzez stosowanie odpowiednich środków do konserwacji skóry licowej pozwoli długo cieszyć się jej naturalnym pięknem. Jest skórą najwyższej jakości o charakterystycznym zapachu, posiadającą wysokie walory estetyczne. Wszelkie zmiany zachodzące podczas użytkowania: stopniowe przyciemnienie, wycieranie czy miejscowe przebarwienia to naturalny proces starzenia się skóry podkreślający jej szlachetność i wyjątkowość.

Dwoina,

naturalna skóra w procesie garbowania zostaje poddana rozcinaniu (dwojeniu) po grubości w wyniku czego otrzymuje się dwie warstwy: wierzchnią-skórę licową oraz spodnią-dwoinę. Dwoina podlega dalszym zabiegom takim jak: woskowanie, barwienie czy nadanie jej struktury naturalnego lica poprzez tłoczenie. Powstała w ten sposób zewnętrzna warstwa zabezpiecza skórę czyniąc ją trwalszą i odporniejszą na wilgoć czy ścieranie. Uzyskana skóra typu dwoinowego jest znacznie tańsza od skóry licowej.


Bycast,
zazwyczaj skóra bydlęca, pokryta termicznie warstwą poliuretanu, dzięki czemu staje się wyjątkowo odporna na czynniki zewnętrzne. Skóra bycast jest trwała, łatwa w utrzymaniu, nie wymaga szczególnej pielęgnacji, nie przywierają do niej zabrudzenia. Dobrze wyprawiona posiada dużą elastyczność i wytrzymałość, a zewnętrzna warstwa z poliuretanu chroni głąb skóry przed wchłanianiem płynów. Dzięki wyjątkowym walorom użytkowym, najczęściej stosuje się ją do wyrobu tapicerki meblowej, samochodowej oraz galanterii typu teczki , nesesery, kufry.


Zamsz,
odwrotna część (spodnia strona) skóry naturalnej. Jej struktura z charakterystycznym włoskiem przypomina aksamit. Jest wyjątkowo delikatna, miękka, przyjemna w dotyku. Zamsz jest bardziej podatny na zabrudzenia, uszkodzenia i wchłanianie wilgoć. Jednak dzięki systematycznemu stosowaniu odpowiednich środków pielęgnacyjnych można przedłużyć jego świeżość i estetyczny wygląd.


Nubuk,
naturalna skóra poddana delikatnemu oszlifowaniu. W dotyku przypomina skórkę brzoskwini. Uzyskana skóra jest miękka i miła w dotyku. Podatna na zabrudzenia i wilgoć, jednak jej walory estetyczne są wyjątkowe a przy odpowiedniej pielęgnacji może długo zachować swoje piękno.


Sztuczna skóra (potocznie: skóra ekologiczna),
nieprzemakalny materiał perfekcyjnie imitujący naturalną skórę.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu